LECZENIE JASKRY WARSZAWA NO FURTHER A MYSTERY

leczenie jaskry warszawa No Further a Mystery

leczenie jaskry warszawa No Further a Mystery

Blog Article

pl materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz polityki prywatności.

Niestety, obecnie jest to choroba nieuleczalna, choć medycyna stworzyła już skuteczne terapie, dzięki którym przy wczesnym wykryciu jaskry można zminimalizować ryzyko znacznego pogorszenia się jakości widzenia lub utraty wzroku. Leczenie jaskry polega na obniżaniu ciśnienia śródgałkowego za pomocą środków farmakologicznych lub – w przypadku zaawansowanego stadium choroby – operacji przeciw jaskrowej.

Po zabiegu pacjent powinien mieć zapewniony transport prywatny (nie komunikacją miejską) z dorosłą osobą towarzyszącą.

Często zdarza się, że badanie pola widzenia trzeba kilkukrotnie powtórzyć, żeby uzyskać wiarygodny wynik. Badanie pola widzenia pozwala na zdiagnozowanie funkcjonalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego – mówiąc w uproszczeniu: zdiagnozowaniu w jakim stopniu jaskra uszkodziła nasz wzrok. Pachymetria to badanie dodatkowe, które wykonujemy w celu oceny ryzyka wystąpienia jaskry lub oceny ryzyka wystąpienia szybkiej progresji choroby.

Usunięcie tej tkanki tworzy nowy otwór odpływowy dla cieczy wodnistej, umożliwiając jej swobodny odpływ z gałki ocznej.

Jaskra jest chorobą szczególnie groźną, gdyż jej objawy często przez długi czas pozostają niezauważalne, zaś sama choroba rozwija się w ukryciu nawet fifteen-20 lat. Z uwagi na fakt, że zdrowe oko może rekompensować zawężanie się pola widzenia w oku chorym, osoba cierpiąca na jaskrę często nie wie, że jest chora – wielu pacjentów zgłasza się na leczenie leczenie jaskry warszawa dopiero wtedy, gdy niemal całkowicie utracą wzrok w jednym oku.

Diagnostyka polega na badaniu oka w kierunku odchyleń oraz na stosowaniu specjalistycznych badań: pola widzenia, badanie typu : OCT jaskrowe, pachymetrii – badania grubości rogówki.

Jaskra, czyli choroba nerwu wzrokowego o nieznanej przyczynie występowania, powoduje znaczący wzrost ciśnienia w gałce ocznej. Może to prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwu wzrokowego oraz komórki siatkówki, a w konsekwencji do trwałej utraty wzroku. Dzieje się tak, ponieważ ciecz wodnista wypełniająca przednią komorę oka z nieznanych przyczyn nie jest z niego odprowadzana, a tym samym nie zostają z niego usunięte szkodliwe produkty przemiany materii.

Jaskra PEX, czyli w przebiegu zespołu pseudoeksfoliacji, zależna jest od zmian w soczewce, która łuszczy się powodując podwyższenie ciśnienia w oku. Jaskra wtórna w podwichnięciu soczewki powodowana jest jej złym położeniem w oku.

Jaskrę wąskiego kąta, która zależna jest od budowy oka najlepiej leczyć usuwając zbyt dużą soczewkę bez konieczności wykonywania operacji zmniejszających ciśnienie w oku.

leczenie laserowe – przy szerokim kącie przesączania udrażnia siateczkę beleczkowania lub zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej, natomiast przy wąskim kącie przesączania poprawia przepływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej części oka poprzez wytworzenie otworków (irydotomii) w tęczówce.

Zachorowanie na jaskrę wtórną jest najczęściej powiązane z predyspozycjami rodzinnymi – genetycznymi. W przypadku, gdy na jaskrę choruje ktoś z rodziny, rośnie prawdopodobieństwo choroby u osób spokrewnionych.

W tym celu przeprowadza się szereg badań, a w miarę potrzeby, powtarza się je do momentu uzyskania dobrego i spójnego wyniku wyjściowego.

Badania z jego zastosowaniem są wykonywane rutynowo w diagnostyce jaskry, jak również w schorzeniach nerwu wzrokowego oraz uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego.

Report this page